Sport

Perfekcyjny Lewandowski. Dwie asysty, gol i kolejny rekord!

Bayern Monachium nie dał szans Chelsea w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bawarczycy wygrali 3:0, a pierwszoplanową postacią był Robert Lewandowski.

676 minut. Tyle czasu trwała niemoc Lewandowskiego w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. – To zawodnik klasy światowej. Nie potrzebujemy podważać jego formy – bagatelizował statystykę prezes Bayernu, Carl-Heinz Rummenigge. I jak się później okazało – miał absolutną rację.

Bo Lewandowski trafił do siatki Chelsea w 76. minucie meczu, po wyłożeniu futbolówki przez Alphonso Daviesa. Ten gol był ukoronowaniem znakomitego występu kapitana reprezentacji Polski. Wcześniej 31-late popisał się dwiema pięknymi asystami przy trafieniach Serge’a Gnabriego, a po faulu na nim czerwoną kartę zobaczył Marcos Alonso. Rewanżowy mecz w Monachium – w dużej mierze dzięki znakomitej grze Polaka – będzie tylko formalnością.

Bramka Lewandowskiego nie tylko zakończyła jego 676 minutową niemoc w fazie pucharowej Champions League. Przede wszystkim pozwoliła mu awansować na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców tej edycji rozgrywek. Co więcej – Polak wyrównał rekord Cristiano Ronaldo z sezonu 2013/2014, gdy Portugalczyk trafił do bramki rywali w dziewięciu wyjazdowych meczach.

W drugim wtorkowym spotkaniu Napoli zremisowała 1:1 z Barceloną. Cały mecz rozegrał Piotr Zieliński (i zaliczył efektowną asystę), w drugiej połowie na bosku pojawił się Arkadiusz Milik. W środę wieczorem czeka nas hit – Manchester City zmierzy się z Realem Madryt. W drugim spotkaniu Juventus Wojciecha Szczęsnego zagra z Lyonem.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?