Gospodarka Polityka i Społeczeństwo

Zakłady bukmacherskie – jaki jest ich status w Polsce?

Legalni bukmacherzy

Nowa ustawa hazardowa jasno określa, który bukmacher w Polsce jest legalny, a który nie. Definicja jest prosta: by zostać legalnym bukmacherem, należy posiadać licencję na oferowanie zakładów wzajemnych, którą wydaje Ministerstwo Finansów.

Resort finansów przyznaje dwie licencję na oferowanie zakładów wzajemnych:

– w Internecie,

– w punktach stacjonarnych.

Aby oferować zakłady w Internecie i punktach stacjonarnych należy uzyskać więc dwie koncesje (licencje) od polskiego Ministerstwa Finansów.

Jak uzyskać wspomniane pozwolenia? Każda firma, która chce legalnie oferować zakłady bukmacherskie w naszym kraju, musi przejść przez proces licencyjny. Ten jest dość szczegółowy i trwa minimum pół roku (może znacznie dłużej). Firma, która spełnia warunki licencyjne, otrzymuje zgodę na oferowanie zakładów wzajemnych od Ministra Finansów. Raz wydana licencja obowiązuje przez okres 6 lat.

Uwaga na nielegalnych bukchmacherów!

Przy tym wszystkim należy pamiętać, że granie u nielegalnych bukmacherów zawsze grozi karą grzywny w wysokości 120 stawek dziennych. Dlatego też, by obstawiać i nie łamać przy tym  prawa należy zawsze tylko i wyłącznie korzystać z usług legalnych bukmacherów.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie