Śnieg to koronny argument dla osób, które nie wierzą w globalne ocieplenie. Najwyraźniej wyjście na sanki sprawiło, że do grona niedowiarków dołączył wiceminister Tomasz Rzymkowski.
Kilka dni temu głośno zrobiło się o Salli, zwanej najzimniejszym miastem w Finlandii. Jej władze zdecydowały się… zgłosić swoją kandydaturę do organizacji letnich Igrzysk Olimpijskich w 2032. Dlaczego? Salla chce zwrócić uwagę na problem globalnego ocieplenia – w miejscu, gdzie zimą termometry zwyczajowo wskazywały nawet -50 stopni Celsjusza, z roku na rok robi się coraz cieplej. Władze miasta ironizują więc, że za 11 lat Salla będzie idealnym miejscem na organizację letnich zawodów.
Tymczasem wciąż można spotkać niedowiarków, dla których kilka mroźnych dni w styczniu to dowód, że globalne ocieplenie jest wymysłem. Pół biedy, jak ten punkt widzenia forsują anonimowi internauci. Gorzej, gdy do tego grona dołącza wiceminister edukacji.
– Piękna zima, jak zapowiadali zwolennicy ocieplenia klimatu. A my poszliśmy na sanki – napisał na Twitterze Tomasz Rzymkowski i załączył zdjęcia z wesołej zabawy na śniegu. Wpis nie spotkał się z przychylną reakcją internautów.
Piękna zima, jak zapowiadali zwolennicy ocieplenia klimatu. A my poszliśmy na sanki🛷 pic.twitter.com/4HqEj5uZUy
— Tomasz Rzymkowski (@TRzymkowski) January 30, 2021
„Proszę nie przyznawać się do takiej ignorancji swoim dzieciom”, „Jak już pracujesz w oświacie, to może z geografii trochę się poduczysz?”, „Polecam Google – tam pan sprawdzi, dlaczego śnieg” – to tylko kilka przykładów komentarzy internautów.
Nawet jeżeli wpis wiceministra to nieudany żart, to po prostu osobie odpowiedzialnej za krajową edukację nie wypada publikować takich treści. Łatwo znajdą się niedowiarkowie, którzy będą potem powoływali się na jego słowa. A pogoda i klimat to nie jest to samo, a nawet jak już do oceny problemu przyjmuje się kryterium “wyjścia na sanki”, to warto policzyć, ile razy było się na tych sankach w tym roku, a ile 10 lat temu. Jest różnica? Średnia roczna temperatura rośnie, Światowa Organizacja Meteorologiczna ogłosiła, że rok 2020 był najgorętszym rokiem w historii przeprowadzania pomiarów.
Źródło: Twitter
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU