Polityka i Społeczeństwo

Trzaskowski kontra Kurski. Znamy treść pozwu przeciwko TVP

Rafał Trzaskowski
Screen/ TVP.pl

Trzy dni temu Rafał Trzaskowski złożył pozew cywilny przeciwko telewizji z nazwy publicznej. Gazeta Wyborcza poznała treść pozwu, w którym można przeczytać, że w jednym z materiałów wyemitowanych w TVP, prezydent Warszawy odrzucił Chrystusa i manifestuje niechęć do Kościoła.

100 tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy za naruszenie dóbr osobistych, domaga się od TVP kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Pozew został uzupełniony o listę świadków, wśród których można znaleźć Danutę Holecką, prowadzącą wieczorne wydanie “Wiadomości”, Jacka Kurskiego oraz Samuela Pereirę, redaktora naczelnego portalu TVP Info.

Jak pisze Wyborcza, pozew dotyczy dwóch artykułów opublikowanych na stronie TVP Info oraz 17 materiałów wyemitowanych przez “Wiadomości”. W pozwie przygotowanym przez mecenasa Macieja Ślusarka, można przeczytać o wyjątkowo szkodliwych działaniach TVP i próbach dyskredytacji Trzaskowskiego, co licuje z mową nienawiści. Mecenas Ślusarczyk stwierdza także, że rażąca tendencyjność, brak weryfikacji podawanych informacji, nierzetelność dziennikarska to nie tylko działania nieetyczne, ale również niezgodne z prawem.

Do pozwu dołączone jest orzeczenie Sądu Najwyższego z 2009 roku, w którym stwierdzono – Granicami legalności krytyki jest rzetelne i zgodne z zasadami współżycia społecznego przedstawienie krytycznej oceny. Przedstawienie ujemnej opinii w sposób złośliwy, tendencyjny w niedopuszczalnej formie wykracza poza granice(…)stanowiąc czyn zabroniony – cytuje Wyborcza. Gazeta wymienia 19 przypadków nierzetelnych i nieprawdziwych materiałów:

  • odebranie przez Trzaskowskiego Polakom z budżetu 200 mld zł przeznaczonych na wypłaty z tytułu programu “Rodzina 500 plus” i przekazanie ich jako rekompensaty dla narodu żydowskiego
  • realizowaniu przez Trzaskowskiego zagranicznych interesów, które przedkłada ponad dobro Polski
  • uległości Trzaskowskiego wobec niemieckich i francuskich polityków
  • brak umiejętności zarządzania Warszawą
  • niefunkcjonowaniu sekretariatu prezydenta Warszawy w przewidzianych do tego godzinach
  • skupianiu się na walce z polskim rządem i opowiadaniu się za rozbiciem Polski na luźno powiązane regiony.

Więcej przykładów manipulacji jest dostępnych na stronie Gazety Wyborczej. 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie