Polityka i Społeczeństwo

Skandaliczne wydatki Funduszu Sprawiedliwości. Resort Ziobry dał pieniądze zł na… analizę TYCH memów

Flickr.com/KPRM

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę wydatki Funduszu Sprawiedliwości. Wyniki raportu Izby są dla resortu Zbigniewa Ziobry miażdżące. Okazuje się, że 2,5 mln publicznych pieniędzy wydano na projekt, którego częścią była… analiza memów.

Raport NIK jest dla ministerstwa sprawiedliwości bezlitosny. Okazuje się, że kierowany przez Zbigniewa Ziobrę resort dość swobodnie rozdysponowywał środki z Funduszu Sprawiedliwości, które miały być przeznaczone na przeciwdziałanie przestępstwom i pomoc ofiarom przestępstw.

– Działania Ministra Sprawiedliwości (Dysponenta Funduszu) oraz znacznej części beneficjentów umów dotacji skutkowały niegospodarnym i niecelowym wydatkowaniem środków publicznych, a także sprzyjały powstawaniu mechanizmów korupcjogennych – wskazuje Izba. Kontrola wykazała, że łączna wartość środków wydawanych niezgodnie z przepisami, niecelowo bądź niegospodarnie wynosi ponad 280 mln złotych.

Nawet nie dziwi, że uzbierano taką kwotę, skoro lekką ręka wydano 2,5 mln złotych na badanie dotyczące prześladowań chrześcijan w Polsce. Chodzi o projekt zatytułowany O wolność wyznawania religii we współczesnym świecie. Przeciwdziałanie przyczynom dyskryminacji i pomoc prześladowanym na przykładzie chrześcijan, którego celem jest – jak czytamy na stronie projektu “analiza i opracowanie sposobów przeciwdziałania przestępczości z nienawiści religijnej”. Jednym z jego elementów była… analiza memów. Jak się okazuje, powstał 118-stronicowy raport pt. Mowa nienawiści, stereotypy i uprzedzenia wobec chrześcijan prezentowane w memach publikowanych na wybranych stronach internetowych. Jak sam tytuł wskazuje, wzięto w nim na na tapet internetowe obrazki.

Screen/ IWS.gov.pl
Screen/ IWS.gov.pl

Celem niniejszego raportu jest zaprezentowanie przejawiających się w internecie, za pomocą memów, przejawów mowy nienawiści, stereotypów i uprzedzeń względem chrześcijan – tak duchownych jak i świeckich oraz wobec Kościoła jako instytucji – czytamy w dokumencie. Lwia część raportu to po prostu wklejone obrazki z linkiem. Tygodnik NIE już pochwalił, że wśród analizowanych memów znalazło się 20 opublikowanych przez jego media społecznościowe.

Źródło: O2, IWS

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie