Medycy kontunują swój strajk. Protestujący wyrażają brak zaufania do Adama Niedzielskiego i wystosowali list do Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego. – Zwracamy się z prośbą o podjęcie realnego dialogu – apelują medycy.
Wielki strajk medyków miał miejsce w sobotę 11 września. Protestujący przeszli pod budynek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i ustawili tam tzw. „Białe miasteczko”. Rozmowy z premierem jednak się nie doczekali. Na czwartkowej konferencji list Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia do premiera i Jarosława Kaczyńskiego odczytała odczytała przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok. Protestujący zaapelowali o podjęcie rozmów i wyrazili brak zaufania do Adama Niedzielskiego.
– W imieniu wszystkich naszych pacjentów oraz setek tysięcy pracowników ochrony zdrowa medyków oraz innych zawodów niemedycznych, których reprezentujemy, zwracamy się do panów z prośbą o podjęcie realnego dialogu i współdziałania dla ratowania publicznej ochrony zdrowia, która obecnie kona – zaapelowali medycy. Podkreślili, że są gotowi do rozmów, ale strona rządowa musi być reprezentowana przez „odpowiedzialnego, wiarygodnego i merytorycznego przedstawiciela”. Ich zdaniem Adam Niedzielski taki nie jest.
– (…) obecny minister wielokrotnie dowiódł, że nie rozumie i nie uważa publicznej ochrony zdrowia za kwestię społeczną, a tylko jako nadmierny wydatek budżetowy – oceniają przedstawiciele komitetu.
– Już w lipcu jasno wyraziliśmy nasz brak zaufania do Ministra Adama Niedzielskiego. Całkowicie nieudana współpraca z aktualnym ministrem zdrowia, jego błędy w ocenie sytuacji w systemie opieki zdrowotnej, wybiórcze podejmowanie działań w sprawach istotnych dla systemu oraz usilne podtrzymywanie swoich autorytarnych, niekorzystnych decyzji pogłębiają zapaść systemu ochrony zdrowia – piszą medycy. I zaznaczają, że ich protest nie ma na celu tylko wywalczenia podwyżek, jak przedstawiają to rządowe media.
– Głównym celem naszego protestu jest zmiana złej ustawy oraz wzrost nakładów na ochronę zdrowia, a także poprawa bezpieczeństwa pacjentów i pracowników oraz lepsze wykorzystanie kadry polskich medyków – podkreślają protestujący.
Źródło: Onet
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU