“Naziści mordowali zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem. Ważniejsze było prawo niż nakazy moralne i zdrowy rozsądek” – to tweet Bartosza Kownackiego na Twitterze. Poseł PiS skomentował w ten dość kontrowersyjny sposób żądania opozycji dot. zwołania posiedzenia Sejmu w budynku parlamentu. Ponoć chodziło też o słowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która podobno zauważyła, że “Konstytucja jest ważniejsza od ludzkiego życia”.
Kontrowersyjny tweet
Jeśli ktoś liczył, że w tak krytycznym momencie, jaki dziś mamy w kraju, politycy przestaną się kłócić, musi czuć zawód.
Dla przypomnienia politykom PO i Konfederacji, którzy chcą posiedzenia Sejmu na sali obrad. Naziści mordowali zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem. Ważniejsze było prawo niż nakazy moralne i zdrowy rozsądek.
— Bartosz Kownacki (@KownackiBartosz) March 25, 2020
Próba przypisania mi zamiaru porównania opozycji do nazistów jest dalece nie na miejscu i świadczy wyłącznie o złych intencjach interpretujących. Moją jedyną intencją jest przypomnienie czym kończy się sztywne stosowanie litery prawa.
— Bartosz Kownacki (@KownackiBartosz) March 25, 2020
Jego zdaniem, gdyby tylko posłowie opozycji zgodzili się na zdalne głosowanie od razu, “problemu by nie było”. – Trzeba do wszystkiego podchodzić z rozsądkiem. To nieodpowiedzialne, by spotykać się tylko na te 1,5 godziny. Później posłowie wrócą do swoich domów i pozarażają inne osoby. Można tego uniknąć – uważa Kownacki.
Kto ma rację?
Poseł powinien jednak pamiętać, że przejście na e-posiedzenie bez wcześniejszej zmiany regulaminu Sejmu, mogłoby mieć potem fatalne konsekwencje prawne dla Polaków. Wszystkie podjęte w jego ramach decyzje można byłoby potem podważyć. A to wywołałoby lawinę.
– Rozwiązania, które będą przyjmowane w parlamencie muszą być legalne tak, żeby za kilka miesięcy nie okazało się, że ZUS-y, Urzędy Skarbowe nakażą Polakom zwrot świadczeń, które otrzymali – tłumaczył to lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka na konferencji prasowej w Sejmie.
Poseł Kownacki powinien jako odpowiedzialny polityk – a za takowego się uważa – o tym myśleć. I przede wszystkim lepiej dobierać słowa swoich wypowiedzi i tweetów.
Źródło: wp.pl, Twitter
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU