Gospodarka

Morawiecki zachęcał Polaków do TEJ zmiany. Ci, którzy posłuchali, teraz mogą stracić

– W praktyce podatnik może wystawić fakturę na rzecz byłego pracodawcy i wówczas utraci prawo do ryczałtu i będzie musiał rozliczać się wg skali, czyli osiągnie to, co chciał. Zmieni formę opodatkowania w trakcie roku – tłumaczy w rozmowie z „Wyborczą”. – Tak samo gdy przedsiębiorca będzie sprzedawał części do samochodów – również utraci prawo do ryczałtu i będzie musiał karnie przejść na skalę podatkową. Zatem zdziwienie budzi twierdzenie władz, że nie da się tego zrobić – dodaje ekspert.

Trwają rozmowy w sprawie możliwości zmiany formy opodatkowania po zakończeniu 2022 roku.

Z wypowiedzi wiceministra Sobonia [Artur Soboń, wiceminister finansów –red.] wnioskuję, że zmiana formy opodatkowania przez przedsiębiorców na koniec roku jest jeszcze sprawą otwartą. Co prawda takie rozwiązanie nie znalazło się w projekcie zmian, ale minister nie powiedział „nie”, o ile w ramach konsultacji zostaną wskazane konkretne rozwiązania w tej sprawie. Ciągle liczę na to, że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone do projektu – mówi Małgorzata Samborska, doradca podatkowy i partner w firmie Grant Thornton. Jej zdaniem chaos w przepisach podatkowych sprawia, że przedsiębiorcy „już od dawna” nie mają „wiary w pewność i niezmienialność prawa w ciągu roku”.

Czytaj również:

Źródło: Gazeta Wyborcza


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie