Polityka i Społeczeństwo

Mocny apel władz Warszawy do Adama Niedzielskiego, chcą wycofania komisarza ze Szpitala Południowego. “Jest dramatycznie źle”

Służba zdrowia
Shutterstock

Władze Warszawy odwołały się właśnie od decyzji o wprowadzeniu komisarza do Szpitala Południowego. Apelują też do ministra zdrowia oraz wojewody mazowieckiego o jej unieważnienie.

 Dokładnie tydzień temu, 26 marca, minister zdrowia Adam Niedzielski wydał decyzję o wprowadzeniu rządowego komisarza do naszych dwóch miejskich szpitali: Solec i Południowego. Dziś złożyliśmy odwołanie od tej decyzji i zarzucamy panu ministrowi naruszenie fundamentalnych artykułów kodeksu postępowania administracyjnego – powiedziała wczoraj wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

Niefrasobliwa decyzja ministra?

Kazanowska twierdzi, że “minister nie wszczął postępowania administracyjnego i nie zawiadomił stron tego postępowania oraz błędnie je określił”. – Nie zebrał materiału dowodowego i nie pozwolił nam się z nim zapoznać oraz nie przeprowadził żadnego postępowania wyjaśniającego. Nie doręczył swojej decyzji stronie postępowania, czyli radzie nadzorczej szpitala Solec, która zgodnie z decyzją uprawniona jest do odwołania się od niej – wyliczała w czasie wczorajszej konferencji prasowej.

Placówka jest dynamicznie rozwijana. Z danych, jakie podał ratusz, wynika, że po pięciu tygodniach od otwarcia Szpitala Południowego władze stolicy uruchomiły 104 łóżka. – Tydzień temu, przekazując rządowemu komisarzowi Szpital Południowy, zostawiliśmy 50 gotowych umów o pracę z medykami, a 333 były w procesie kwalifikacji – wyliczała dalej Kazanowska. – Skoro w tej chwili w szpitalu jest komisarz rządowa i miało być tak sprawnie, a jest dramatycznie źle, apelujemy do ministra zdrowia o cofnięcie decyzji i wycofanie rządowego komisarza z naszych szpitali – dodała.

Walka polityczna?

Ministerstwo Zdrowia broni się i odpowiada, że “wszystko odbyło się w zgodzie z obowiązującymi przepisami”. Resort twierdzi, że słowa Kazanowskiej to tylko “walka polityczna”.

Przypomnijmy, że 26 marca minister zdrowia na wniosek wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła podjął decyzję o wprowadzeniu pełnomocnika do Szpitala na Solcu w Warszawie. Placówka jest szpitalem patronackim dla Szpitala Południowego, gdzie powstał szpital tymczasowy. Pełnomocnikiem w Szpitalu na Solcu została doktor Ewa Więckowska, która przez osiem lat była prezesem spółki kierującej tym szpitalem. W lutym złożyła rezygnację z tej funkcji.

Źródło: Metro Warszawa

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie