Jak pisze portal, 60 członków personelu medycznego złożyło do szpitala MSWiA wezwanie do zapłaty, a dziewięcioro podpisało zawiadomienie do prokuratury.
Medycy idą do prokuratury
Zawiadomienie do prokuratury wpłynęło na początku października. W zawiadomieniu podkreślono, że “szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym nie był oddzielnym podmiotem ani zakładem leczniczym, ale komórką organizacyjną Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, który był odpowiedzialny za rekrutowanie do pracy personelu medycznego”. Jak dodają medycy, w ogłoszeniach o pracę wprost zadeklarowano, że będą wypłacane dodatki w wysokości 100 procent wynagrodzenia miesięcznego.
Zawiadomienie zawiera mocne zarzuty dotyczące sprzeniewierzenia środków publicznych. Według zawiadamiających prokuraturę “Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, pomimo pobrania środków publicznych na wypłatę dodatków covidowych, a także zadeklarowania ich wypłaty w publikowanych ofertach pracy, do dnia dzisiejszego nie dokonał stosownej wypłaty dodatków na rzecz personelu medycznego”.
Jak piszą medycy, szpital MSWiA “oszukał nie tylko NFZ, lecz także zatrudnione w nim osoby” – Tym samym należy stwierdzić, że sprzeniewierzył otrzymane środki publiczne, bowiem nigdy nie trafiły one do rąk osób do tego upoważnionych, tj. personelu medycznego świadczącego usługi w Szpitalu Tymczasowym” – cytuje TVN24.pl fragment zawiadomienia.
Szpital MSWiA odpowiada
Dziennikarze TVN24 o całą sprawę zapytali w szpitalu MSWiA. Sekcja prasowa placówki przekazała, że do szpitala nie dotarła informacja na temat złożenia zawiadomienia “przez jakiekolwiek osoby zatrudnione w Szpitalu Tymczasowym”. Szpital zaznacza, że nie otrzymał z Narodowego Funduszu Zdrowia żadnych odrębnych środków na wypłatę dodatków covidowych i nie deklarował w ogłoszeniach o pracę wypłaty dodatków.
Źródło: TVN24.pl
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU