Polityka i Społeczeństwo

Lichocka kontynuuje swoją walkę z TVP. Napisała skargę do samego Kurskiego

Screen / YouTube/ Onetnews

Joanna Lichocka kontynuuje swoją ofensywę przeciwko… programowi TVP „Warto rozmawiać”. W tej sprawie postanowiła zainterweniować u samego Jacka Kurskiego.

Posłanka PiS oburzona na TVP? Tak, to możliwe. Joannie Lichockiej nie spodobał się jeden z odcinków programu „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. W dyskusji pojawiła się krytyka działań rządu w walce z pandemią koronawirusa.

– “Nigdy nie wrócimy już do normalności” – ostrzega minister Niedzielski, przedłużając obostrzenia, a członkowie Rady Medycznej przy premierze obwiniają za ten stan rzeczy niesforne społeczeństwo – powiedział prowadzący na początku programu. –  W rok po ogłoszeniu pandemii, kolejnych falach zarazy, statystki pokazują, że szczepienia nie spowodowały oczekiwanego zatrzymania choroby, a polityka lockdownu, w tym także służby zdrowia zamknięcie, przynosi fatalne rezultaty – dodał. Swoje trzy grosze dorzucili goście. Pojawiły się tezy, że „lockdown nic nie daje”, a rząd powinien wziąć odpowiedzialność za „nadmiarowe ofiary”.

Program Pospieszalskiego nie spodobał się Lichockiej. Najpierw wyraziła swoje niezadowolenie na Twitterze.

– Skandaliczny przekaz programu ‘Warto rozmawiać’ w TVP wymaga moim zdaniem także reakcji Rady Mediów Narodowych – napisała posłanka. To nie koniec. Zdecydowała wysłać oficjalne pismo w sprawie programu do prezesa TVP Jacka Kurskiego.

– W mojej opinii program służył upowszechnianiu nieprawdziwych i niezweryfikowanych naukowo tez, które podważały wysiłki rządu i lekarzy w walce z epidemią oraz uderzały w zaufanie do aktualnej wiedzy medycznej – napisała Lichocka. – Program był jednostronny i nierzetelny, a jego celem było uderzenie w zaufanie do szczepień, stosowania obostrzeń i metod leczenia chorób wywołanych COVID-19 oraz rozpowszechniania różnych szarlatańskich teorii uderzających w zaufanie do działań państwa w walce z epidemią – podkreśliła. Podobne pismo trafiło też do Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Źródło: o2

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie