Patryk Jaki stał się w obecnej kadencji jednym z najbardziej rozpoznawalnych posłów PiS. Parlamentarzysta pełni obecnie funkcje wiceministra sprawiedliwości oraz przewodniczącego specjalnej komisji ds. grillowania Hanny Gronkiewicz-Waltz, zwanej również komisją reprywatyzacyjną.
Jaki znalazł się w centrum uwagi opinii publicznej, często i gęsto chodząc do mediów i udzielając wywiadów. Jednym z motywów przewodnich pieczołowicie podkreślanych przez opolskiego posła PiS jest etos chłopaka z blokowiska, który cieżką pracą wyszedł z biedy i wspiął się na wyżyny społecznej hierarchii. Jaki lubi podkreślać, że zawdzięcza to determinacji, konswekencji i :”przekonaniu, że bez pracy nie ma kołaczy i tylko kiedy pracujesz więcej niż inni, osiągniesz sukces”.
Sęk w tym, że po dokładniejszej analizie życiorysu Patryka Jakiego narracja ta okazuje się być mitem nieznajdującym potwierdzenia w rzeczywistości.
Rok 2007 – Patryk Jaki (21-letni student) zaczyna pracę w Urzędzie Wojewódzkim po tym, jak przeszedł z @Platforma_org do @pisorgpl zarabia tam 2.800 zł/mies. Prócz tego pracuje w biurze senatorskim (700 zł/mies), biurze poselskim (2 tys za cały rok). /1 pic.twitter.com/8pjnUMatLi
— Piknik (@PiknikNSG) January 2, 2018
Jaki karierę polityczną zaczynał w młodzieżówce Platformy Obywatelskiej – w stowarzyszeniu Młodzi Demokraci, by w 2007 roku zasilić szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Jako dwudziestojednoletni student Jaki rozpoczął pracę w Urzędzie Wojewódzkim.
Później jest już tylko lepiej. Jaki był członkiem gabinetu politycznego wojewody opolskiego oraz asystentem eurodeputowanego Ryszarda Legutki, zaś w 2010 roku został radnym miejskim i przewodniczącym klubu radnych PiS w Opolu. Rok później, w wieku 26 lat został posłem.
Trzeba przyznać, że kariera faktycznie od pucybuta do milionera. A wszystko to w efekcie cieżkiej tytanicznej pracy…
fot. flickr/KPRM
POLUB NAS NA FACEBOOKU
[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU