Dorota Brejza, żona senatora PO, padła ofiarą ataku cybernetycznego. Premier Mateusz Morawiecki zaliczył dużą wpadkę i pomieszał dyscypliny sportowe.
Żenady
Miejsce 3
Kompromitacja wiceministra
Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o umorzeniu sprawy pisarza Jakuba Żulczyka, który nazwał prezydenta Andrzeja Dudę w mediach społecznościowych “debilem”. Na orzeczenie sadu zareagował wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta i zaliczył totalną prawniczą kompromitację. Po umorzeniu sprawy, Kaleta wysnuł wniosek, że teraz np. można przy każdej okazji nazwać “debilem” sędziego. Nawet internauci bez doświadczenia prawniczego musieli mu wyjaśniać, co oznacza uzasadnienie sądu. Nie, po umorzeniu sprawy uzasadnienie nie daje podstaw do nazywania kogokolwiek “debilem”. Sebastian Kaleta jest radcą prawnym i tak wygląda obraz kadr w ministerstwie sprawiedliwości, które zabrały się za “reformę” sądownictwa.
Miejsce 2
Mateusz Morawiecki
Szerokim echem odbiło się sportowe zacięcie i plany Mateusza Morawieckiego. Posłanki i posłowie przecierali oczy ze zdumienia, gdy szef rządu zaczął opowiadać o planach dotyczących e-sportu. – Przez e-sport chcemy dzieci wyciągać z domów. Nie chcemy, żeby były przed tym komputerem (…) – mówił w Sejmie Morawiecki, broniąc Kamila Bortniczuka, którego opozycja chciała odwołać z funkcji szefa resortu sportu. Już na sali obrad padały w kierunku premiera wyjaśnienia, że e-sport polega właśnie na siedzeniu przed komputerem. Ciężko powiedzieć, czy to tylko wpadka, czy Mateusz Morawiecki obnażył swoją niewiedzę. Co więcej, na minę wsadził też swoich doradców, którzy doradzają mu uprawianie e-sportu na boiskach i w halach sportowych.
Miejsce 1
Cybernetyczny atak
Niesamowite rzeczy zaczynają się dziać wokół rodziny Brejzów. Ktoś przejął i podszył się pod numer telefonu Doroty Brejzy, żony Krzysztofa Brejzy. Kilka szpitali i jednostek policji otrzymało z jej numeru telefonu informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych. Tylko ktoś skrajnie naiwny może nie dopuszczać do siebie myśli, że w tę sprawę nie jest zamieszana władza, dla której Brejzowie stali się wrogami. Do szeregu dziwnych zdarzeń doszło w dniu, gdy Senat powołał do życia nadzwyczajną komisję, która ma się zająć Pegasusem i inwigilacją.
Antyżenady
Miejsce 3
Paweł Kukiz
W tym tygodniu okazało się, że Paweł Kukiz dostał od TVN24 “bana” na pojawianie się w stacji. Do tej pory Kukiz był regularnym gościem w stacji, ale od lipca nie dostał ani jednego zaproszenia. Wszystko wskazuje na to, że jest to związane z jego poparciem dla “lex TVN”, ustawy rugującej z polskiego rynku medialnego amerykański kapitał. Jak przyznał muzyk w rozmowie z Wirtualnymi Mediami, przez ostatnie pół roku miał tylko dwa telefony z prośbą o wypowiedź, tzw. setkę udzielaną jako komentarz do jakiegoś wydarzenia.
Miejsce 2
Misja obserwacyjna
Jak poinformował europoseł Andrzej Halicki, do Polski przybędzie misja obserwacyjna z ramienia Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowani mają zamiar zbadać sprawę nielegalnej inwigilacji przy pomocy Pegasusa i już za dwa tygodnie przyjadą do Warszawy. Decyzja o zorganizowaniu misji obserwacyjnej nie podoba się Ryszardowi Czarneckiemu. PiS-owski europoseł uważa, że to ruch czysto polityczny. Na czele misji stanie Hiszpan i nasz dzielny Ryszard Czarnecki, podróżujący w środku zimy kabrioletem do Brukseli, powiązał przedstawiciela Europarlamentu… z sytuacją w Hiszpanii. Jego zdaniem to próba odwrócenia uwagi od problemów z katalońską policją. Ryszard jest mistrzem!
Miejsce 1
Brejza pozywa Kaczyńskiego
Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla prorządowego tygodnika “Sieci”, zasugerował przestępcze związki Krzysztofa Brejzy. Prezes PiS, jak to ma w zwyczaju, rzuca insynuacje i obserwuje rozwój wypadków. Tym razem jego wypowiedź nie pozostała bez reakcji. Senator Platformy Obywatelskiej idzie z nim do sądu i będzie się domagał sprostowania. Kaczyński poprzez rzekome przestępstwa Brejzy, usprawiedliwiał używanie Pegasusa.
Według zapowiedzi byłych już członków Rady Medycznej przy premierze, w poniedziałek powinny się pojawić pierwsze oficjalne komentarze z ich strony. Odejście 13 z 17 członków ciała doradczego, oczywiście kwalifikuje się do umieszczenia w zestawieniu, ale czekamy co lekarze powiedzą na początku tygodnia. Pojawi się również opinia ministra Adama Niedzielskiego. W nadchodzącym tygodniu będziemy obserwowali rosnącą liczbę zakażeń, bowiem procentowy udział Omikrona w ogólnej liczbie zakażonych zaczyna się powiększać.
Afera inwigilacyjna zostanie z nami już na stałe. Wielu polityków opozycji oddało swoje telefony do analizy kanadyjskiemu laboratorium Citizen Lab. Na razie wiadomo, że aparat używany przez Donalda Tuska nie był hakowany. Z przerażeniem czekamy, na jakie pomysły wpadnie władza, żeby uderzyć w Krzysztofa i Dorotę Brejzów. W poniedziałek rozpoczyna pracę senacka komisja, powołana do zbadania inwigilacji Pegasusem. Jak mówił senator Marcin Bosacki, jej przewodniczący, pierwsi chętni do podzielenia się informacjami, zgłosili się godzinę po powołaniu jej do życia.
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU