Gabinet Mateusza Morawieckiego nie tylko bije rekordy nieudolności. W badaniu CBOS padł tragiczny dla rządu wynik.
Do Polaków zaczyna docierać, że rząd Mateusza Morawieckiego bardziej zajmuje się budową swojego wizerunku niż rządzeniem krajem.
Najdobitniejszym przykładem jest sprawa polskich zapasów węgla na zimę, która została przez rząd zawalona. W połowie lipca szef rządu zlecił spółkom węglowym zakup surowca na światowych rynkach.
Państwowe firmy zwożą statkami węgiel, ale rząd przez dwa miesiące nie kiwnął palcem, żeby przygotować sieć logistyczną. Morawiecki i jego ministrowie obudzili się na początku października i rozpętali awanturę z samorządami, próbując zrzucić na nich odpowiedzialność za rozwózkę węgla.
Oczywiście nie można zapomnieć też o rosnącej cały czas inflacji, czy przestrzelonych prognozach prezesa NBP Adama Glapińskiego.
Dramatyczne notowania rządu
W stosunku do ubiegłego miesiąca nastąpił niewielki ubytek osób przychylnie nastawionych do gabinetu Mateusza Morawieckiego, co skutkuje rekordowo wysoką przewagą jego przeciwników nad zwolennikami – informuje rządowy CBOS.
W stosunku do ubiegłego miesiąca nastąpił niewielki ubytek osób przychylnie nastawionych do gabinetu Mateusza Morawieckiego, co skutkuje rekordowo wysoką przewagą jego przeciwników nad zwolennikami. pic.twitter.com/SjP0vEnzWF
— CBOS (@CBOS_Info) October 25, 2022
Do zwolenników rządu zalicza się tylko 26 proc. respondentów (spadek o 2 pkt proc.), a to wynik niższy niż poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, które możemy zobaczyć w sondażach.
.@BeataKempa_MEP w #GośćRadiaZET o najgorszych w historiach notowaniach rządu: Prawdą jest, że sytuacja jest bardzo trudna, również geopolityczna, energetyczna, gospodarcza może determinować frustracje@RadioZET_NEWS #Rymanowski
— Gość Radia ZET (@Gosc_RadiaZET) October 26, 2022
47 proc. ankietowanych zalicza się do przeciwników rządu. Z kolei 23 proc. badanych wyraża obojętność. Od września stabilny pozostaje odbiór wyników działalności rządu. Obecnie źle ocenia je 56 proc. respondentów, a dobrze 32 proc. 12 proc. nie miało zdania.
62 proc. ankietowanych uważa, że polityka gospodarcza rządu nie stwarza szansy na poprawę, przeciwnego zdania jest 28 proc. 10 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.
To historycznie złe poziomy, a zima i kryzys energetyczny dopiero nadchodzi. Za 2-3 miesiące zobaczymy jeszcze większe pogorszenie nastrojów.
Źródło: PAP.pl
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU