WHO zwołało pilne spotkanie ws. kolejnych przypadków małpiej ospy – wynika z nieoficjalnych informacji Agencji Reutera. Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia na Europę, Hans Kluge, ostrzega: – Rozpoczyna się sezon letni, któremu towarzyszy organizacja licznych imprez masowych. To warunki, w których transmisja wirusa może przybrać na sile.
Małpia ospa
Przypadki wirusa małpiej ospy wykryto dotąd w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Szwecji i Belgii. 20 maja informację o pierwszym zakażonym pacjencie przekazały Niemcy.
W efekcie WHO zwołało w piątek pilne spotkanie ws. kolejnych przypadków choroby. Wspomniany Hans Kluge ostrzega zaś, że w Europie rozpoczyna się sezon letni, któremu towarzyszy organizacja licznych imprez masowych. To zaś idealne warunki do rozprzestrzeniania się wirusa.
W przypadku małpiej ospy na ciele pojawiają się pęcherze. Te znikają po kilku tygodniach, ale bardzo wolno się zabliźniają.
Objawy małpiej ospy to:
• wysypka skórna: grudki, pęcherzyki, krosty z wypełnionymi ropą wybroczynami przypominającymi rany (pojawiającymi się po 2-4 tygodniach od infekcji);
• poczucie zmęczenia (w początkowej fazie);
• podwyższenie temperatury ciała / gorączka;
• dreszcze;
• kaszel;
• ból głowy, gardła i mięśni;
• obrzęk węzłów chłonnych.
COVID 2.0?
Czy więc wkrótce grozi nam nowa globalna pandemia? Do tego tym razem bardziej groźna pod kątem psychologicznym, bowiem skutki choroby będą widoczne na ciele? Przekonamy się zapewne za kilka tygodni.
Czytaj również:
- Rzecznik rządu pomylił żonę Morawieckiego z… Tuskiem? Dostał proste pytanie, zaczął mówić o liderze PO. „17 minut pan wytrzymał”
- Tusk mówił o swoim planie na pokonanie PiS w wyborach. Nagle wymienił nazwisko Tadeusza Rydzyka
- Kolos na glinianych nogach ostatecznie upadnie? Ten ruch USA może gospodarczo dobić Rosję
Źródło: gazeta.pl
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU