Polityka i Społeczeństwo

Dlaczego rząd nie wprowadza stanu nadzwyczajnego?

Pawel Chmielewski / Shutterstock

Od marca 2020 r. przyjęto 22 ustawy mające związek z pandemią, a pierwsza z nich nowelizowano dotychczas 26 razy.

Strumień setek miliardów złotych, który miał ograniczyć do minimum negatywne skutki zamknięcia firm, okazał się dalece nie wystarczający, gdy tylko przyszła druga i trzecia fala zachorowań. Z 75 tysięcy lokali gastronomicznych, które przed pandemią działały w naszym kraju, rządową pomoc otrzymało niewiele ponad 15 tysięcy z nich. Restauratorzy, hotelarze i branża fitness zdecydowały się na pozwy zbiorowe, a prawnicy są zgodni, że ograniczenie działalności firm bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego jest niezgodny z konstytucją.

Nie można wtedy opowiadać o wspaniałym radzeniu sobie z pandemią i wmawiać ludziom, jak hojnie rząd wspiera prowadzących działalności gospodarcze, ponieważ jasno opisane reguły wymuszają twarde dotrzymywanie zobowiązań. W normalnie funkcjonującym państwie, rząd nie rozpatrywałby takich kwestii, ale państwo PiS dawno przestało funkcjonować według obiektywnych i racjonalnych reguł.

Czekają nas kolejne dni, tygodnie i miesiące prawnej prowizorki, które zabezpieczą jedynie interesy rządzących. Obywatele muszą radzić sobie na własną rękę.

Źródło: „Newsweek”

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie