Kochanek carycy
Ledwie porównał Onet do nazistów, a już awans. Polityk Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski został przewodniczącym nowej Rady Programowej Polskiego Radia. Informację tę przekazał w mediach społecznościowych dziennikarz i publicysta Jan Ordyński. Zastępczyniami Marka Suskiego zostały Małgorzata Gosiewska i Elżbieta Królikowska-Avis. Rada Programowa jest organem doradczym Polskiego Radia, składa się z 15 osób. 10 z nich wskazują partie polityczne, pozostałych członków wskazuje Rada Mediów Narodowych. Jest to ciało opiniodawczo-doradcze, wytyczające kierunki działań rozgłośni. Sam nowy przewodniczący tak się rozpłynął nad swoim sukcesem: – Dziękuję za wybór na Przewodniczącego Rady Programowej Polskiego Radia. Marzy mi się, żeby nasze radio było naszym osobistym przyjacielem. Żeby nas bawiło, uczyło, wspierało, informowało. Słuchając radia, mamy możliwość obcowania z wysoką kulturą, ale też z rzetelną informacją. I niewątpliwie będzie, zwłaszcza jeśli od czasu do czasu błyśnie tam intelektem pan Marek. Z radością na to czekamy!
Pierwszy narciarz RP szusuje korytarzem życia
Andrzej Duda ostatnich pięć dni spędził w Wiśle, gdzie korzystał z poluzowania obostrzeń: otwartych stoków i wyciągów narciarskich, a w weekend wracał z urlopu w górach. Komentarze w mediach społecznościowych wywołało nagranie, w którym kolumna aut SOP pędzi na sygnale przez zakorkowaną trasę. Limuzyna prezydenta eskortowana była przez kilka aut Służby Ochrony Państwa. Prezydent wracał z urlopu na sygnale, omijając korki, w których na kilka godzin utknęli inni urlopowicze. Użytkownicy portali społecznościowych nazwali to nawet ironicznie „korytarzem życia”. Przejazd ten skomentował także szef KPRM Michał Dworczyk, mówiąc że: „Nie wiem, czy był na nartach, nie wiem, jak długo. Na pewno nie łamał przepisów”.
Pierwszy stopień zjednoczenia
Takiego wyniku głosowania nikt się nie spodziewał. Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński będzie musiał tłumaczyć się z tarczy dla artystów, a dokładnie składać wyjaśnienia w sprawie procedury przyznawania rekompensat w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Opozycja zyskała bowiem niespodziewanego sojusznika. Za uzupełnieniem porządku obrad Sejmu o ten punkt zagłosowało m.in. 17 posłów Solidarnej Polski. Dzięki temu 232 posłów opowiedziało się za wnioskiem, a tylko 217 przeciw. Nadal aktualne pozostaje pytanie o to, czy Zjednoczona Prawica nadal jest zjednoczona, bo coraz mniej na to wygląda…
Nie matura lecz chęć szczera…
Sejm uchwalił nową ustawę o służbie zagranicznej. Zakłada ona m.in. utworzenie odrębnego stanowiska Szefa Służby Zagranicznej i zmianę struktury stopni dyplomatycznych. Ponadto ustawa zakłada zmianę zasad naboru kandydatów do służby zagranicznej. Obecnie zawodowy dyplomata musi posiadać wykształcenie wyższe i znać dwa języki obce. Według nowej ustawy nie ma już mowy o wykształceniu i nie jest potrzebna znajomość dwóch języków obcych, wystarczy jeden. A nawet można nie znać żadnego, żeby zacząć pracę w MSZ i w trakcie się go nauczyć. Na szczęście nowymi przepisami ma się jeszcze zająć Senat. Czekamy na końcowy rezultat.
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU