Podczas wczorajszego głosowania PiS obciął dodatki medykom. Ustawa naprawcza wróciła do Sejmu z Senatu. Marszałek Grodzki nie kryje oburzenia.
Przyznanie dodatku w wysokości 100 proc. wynagrodzenia wszystkim pracownikom służby zdrowia – brzmiała poprawka Senatu do ustawy covidowej. Obóz rządzący od początku nie zgadzał się na takie rozwiązanie, argumentując to tym, że nie cały personel medyczny stoi na froncie walki w epidemią, więc nie każdemu przysługują dodatkowe pieniądze. Ustawa z Senatu została przesłana do Sejmu, a tam… przegłosowano 100 proc. wynagrodzenia dla całej służby zdrowia.
Ustawa z poprawką została podpisana przez prezydenta, ale rząd jej nie publikuje w Dzienniku Ustaw. Publikacja ma zostać opóźniona do grudnia, do momentu gdy wejdzie w życie jej nowelizacja. Według przekazu partyjnego Zjednoczonej Prawicy, parlamentarzyści przegłosowali ustawę przez pomyłkę.
Wczoraj Sejm głosował “ustawę naprawczą” i przegłosował obcięcie dodatków dla medyków. Przeciwko była cała opozycja – To pierwszy przypadek w demokratycznym kraju, gdy w szczycie epidemii zabierane są dodatki dla personelu medycznego – mówił Cezary Tomczyk, szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.
W jeszcze mocniejszych słowach, głosowanie skomentował na Twitterze Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki – Władza, która odbiera medykom dodatki za walkę z Covid-19 w czasie, gdy oni narażają zdrowie i życie, aby ratować Polaków, a jednocześnie lekką ręką daje ponownie 2 mld na rządową TVP, nie zasługuje na to, aby nami rządzić. Propagandą z wirusem nie wygracie!
Władza, która odbiera medykom dodatki za walkę z Covid-19 w czasie, gdy oni narażają zdrowie i życie, aby ratować Polaków, a jednocześnie lekką ręką daje ponownie 2 mld na rządową TVP, nie zasługuje na to, aby nami rządzić. Propagandą z wirusem nie wygracie!
— Tomasz Grodzki (@profGrodzki) November 28, 2020
PiS w budżecie przekazuje kolejne 2 miliardy mediom publicznym. Będą one dostawały taką kwotę póki PiS będzie rządziło. Na początku roku Senat zgłosił poprawkę, aby pieniądze przeznaczane na prorządowe media, przekazać na leczenie pacjentów onkologicznych. Po raz kolejny Senat ma odmienne spojrzenie na potrzeby służby zdrowia i personelu medycznego.
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU