Okazuje się, że twórcy pasków “Wiadomości” są naprawdę niezłymi tekściarzami. Paweł Kieler, młody wokalista, postanowił na bazie ich twórczości napisać… piosenki.
Gdyby “Wiadomości” były wyśpiewywane
Zaskakujące zdania na paskach “Wiadomości” są dziś kojarzone z “propagandą PiS”. Fakt, nierzadko są tak kuriozalne, że aż proszą się o sparodiowanie.
Paweł Kieler postanowił jednak na ich bazie napisać… piosenki. W domowych warunkach nagrał np. utwór “Gdyby Wiadomości były piosenką”. Stylistycznie to melodyjny poprock, który mógłby przypaść do gustu np. fanom Myslovitz. Podczas gdy jednak Artur Rojek w swoich lirykach zagłębiał się w swoje wnętrze, tak Kieler wyśpiewuje teksty z pasków TVP.
Przez powyższe w piosence dzieje się naprawdę wiele: “Szkalują patriotów, gardzą Polakami”, “Początkujący lekarze żądają milionów złotych”, “Ateiści chcą odebrać Polakom 500+”, “Totalna agresja totalnej opozycji” i przede wszystkim “Pseudoelity zazdroszczą Polakom sylwestra”.
– Wyszukałem paski w internecie, sprawdzając, czy są autentyczne, a nie z generatora. Czasem musiałem tylko odrobinę zmienić kolejność słów, żeby się rymowały – tłumaczy autor.
Drugi singiel
Każda gwiazda rocka wie jedno: jeśli twój pierwszy singiel stanie się popularny, szybko zaprezentuj drugi. I tak 29 października Kieler nagrał numer zainspirowany protestami dot. ograniczenia prawa do aborcji.
Tym razem dokonał pewnej wolty stylistycznej. Tu zamiast pasków z TVP mamy hasła z transparentów niesionych przez manifestantów. Poza tym pojawia się też twitterowy wpis Krzysztofa Bosaka i post instagramerki, która kreatywnie połączyła wpis wspierający strajk kobiet z reklamą batoników. Trudno o lepsze podsumowanie naszych czasów!
Nasi informatorzy sugerują, że muzyk ma w planach cały album, a potem trasę koncertową (oczywiście, jak tylko koronawirus ostatecznie ustąpi, pokonany i upokorzony przez rząd PiS). Wśród autorów liryków mają pojawić się m.in. Jarosław Kaczyński (punkowe “Zdradzieckie mordy” i “Gdy czarne jest białe, a białe jest czarne”), Krystyna Pawłowicz (stylistycznie zahaczające o heavy metal “Hej, myszko-agresorko!”) i Jacek Sasin (sentymentalna ballada “Ja nie wiem, co ja uważam”).
Źródło: YouTube
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU