Nadchodzi Wielkanoc, więc swoją religijną myślą podzielił się z kibicami Tomasz Adamek. Polski pięściarz uważa, że pandemia koronawirusa jest karą od Boga.
Mroczna wizja Tomasza Adamka
Tomasz Adamek nigdy nie krył się ze swoją religijnością. Były mistrz świata wag półciężkiej i junior ciężkiej często zabierał głos w sprawach wiary. Także pandemię koronawirusa postrzega przez pryzmat religii. Zdaniem boksera pandemia nie jest przypadkowym, pechowym splotem wydarzeń. Adamek upatruje w niej boskiego znaku.
– Myślę, że jest to upomnienie od Boga, byśmy zaczęli żyć według przykazań Bożych. Piąte przykazanie mówi: nie zabijaj, a ludzie łamią je każdego dnia, dokonując aborcji. To gigantyczna, krwawa ofiara składana szatanowi. Świat idzie w złą stronę, a Bóg nam kiwa palcem – powiedział pięściarz w rozmowie z Super Expressem.
Tomasz Adamek z pewnością przedstawił dość szokującą interpretację aktualnych wydarzeń. Wydaje się jednak, że nazwanie pandemii, która zmieniła oblicze świata, „kiwnięciem palca” jest lekkim niedopowiedzeniem. Adamek kreuje mroczny wizerunek Boga–mściciela, który brzmi niepokojąco w obliczu zbliżającej się Wielkanocy.
Kara? Prymas wyjaśnia
Tezę o koronawirusie jako karze od Boga – którą dało się słyszeć także w kościołach – starał się już odkręcać prymas Polski abp Wojciech Polak.
– Wiem, że pojawiają się również różne głosy, fałszywe informacje, a nawet przerażające proroctwa – proszę i apeluję: nie powielajmy ich – apelował prymas.
– Pan nie przychodzi do nas jako epidemia. Pandemia nie jest karą zesłaną na nas przez Pana Boga – wyjaśniał stanowczo abp Polak.
Papież: „To odpowiedź natury”
Z Tomaszem Adamkiem raczej nie zgodziłby się też papież Franciszek. Głowa Kościoła inaczej zresztą interpretuje obecną sytuację. I z pewnością nie widzi w niej analogii do biblijnego potopu, czyli gwałtownej reakcji zagniewanego Stwórcy na ludzkie grzechy. Zdaniem Franciszka owszem, pandemia może być odpowiedzią na ludzkie zachowania, ale udzieloną przez naturę.
W wywiadzie dla magazynu The Tablet papież Franciszek powiedział, że my, jako mieszkańcy Ziemi, nie zwracaliśmy uwagi na wcześniejsze katastrofy ekologiczne, ignorowaliśmy zmiany klimatyczne. Jego zdaniem pandemia powinna skłonić nas do refleksji nad spowolnieniem konsumpcjonizmu i zwróceniem większej uwagi na przyrodę. Trudno się z papieżem nie zgodzić – wirus dobitnie pokazał nam, że nie jesteśmy panami natury.
Źródło: Super Express, Dziennik.pl
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU