Polityka i Społeczeństwo

Szokujące ustalenia posłów PO. Macierewicz wykorzystał służby specjalne MON, by chronić Misiewicza?

Zabawne życzenia urodzinowe dla Antoniego Macierewicza. W roli głównej Misiewicz i jego piosenka [Wideo]
fot. flickr/EU2016

Na początku 2017 roku, gdy Bartłomiej Misiewicz nie był jeszcze “politykiem wyklętym” w Prawie i Sprawiedliwości, tylko dumnym posiadaczem Złotego Medalu “Za zasługi dla obronności kraju” oraz napuszonym rzecznikiem Ministerstwa Obrony Narodowej oraz prawą ręką Antoniego Macierewicza, miały miejsce wydarzenia, które mogą dziś ostatecznie pogrążyć byłego szefa MON i jego praktyki. To wtedy, w białostockim klubie studenckim WOW bawił się na imprezie studenckiej Bartłomiej Misiewicz. Dziennik “Fakt” tak wówczas opisywał jego wyczyny.

Doniesieniom Faktu sam Misiewicz oczywiście stanowczo zaprzeczał, zapewniając, że nie tylko nie był pijany, ale i z nikim o sprawach MON nie rozmawiał ani nikomu nie proponował pracy w tym resorcie. Jednak informacje, do których dotarli posłowie Platformy Obywatelskiej pokazują, że w jego dementi nie uwierzył najwyraźniej jego szef, który postanowił zadbać o to, by dowody potwierdzające karygodne zachowanie Misiewicza nie ujrzały światła dziennego. Użyć miał do tego funkcjonariuszy wojskowej służby specjalnej, czyli SKW.

Poseł Paweł Olszewski, wspólnie z posłem Cezarym Tomczykiem wystąpili do premiera Morawieckiego z interwencją w sprawie działań Służby Kontrwywiadu Wojskowego w sprawie udziału Bartłomieja Misiewicza w opisywanej przez Fakt imprezie. Z ich informacji wynika bowiem, że funkcjonariusze mogli zostać wykorzystani do zabezpieczenia nagrań z monitoringu z klubu nocnego, gdzie bawił się ówczesny rzecznik MON. Proszą także o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

  • czy przedmiotowe nagrania z monitoringu zostały przez właściciela klubu WOW przekazane? Czy odbyło się to dobrowolnie czy po naciskach SKW?
  • czy działania SKW, związane z zabezpieczeniem monitoringu były zgodne z prawem?
  • czy doszło do przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy SKW?
  • czy SKW otrzymało kopię nagrania czy jego oryginał, a jeśli kopię, to czy SKW nakazała właścicielowi klubu zniszczenie oryginału?
  • jaka była podstawa prawna żądania wydania nagrań z monitoringu?
  • co SKW zrobiła z tymi nagraniami? Czy zostały one wykorzystane służbowo? Gdzie te nagrania obecnie się znajdują?
  • czy o podjęcie działań w zakresie zabezpieczenia nagrań naciskał Antoni Macierewicz czy była to własna inicjatywa zastępcy szefa SKW Marka Utrackiego?

Gdyby ustalenia posłów PO miały się potwierdzić, to mielibyśmy do czynienia z gigantyczną aferą wykorzystywania państwowych służb specjalnych do ukrywania przed opinią publiczną śladów nieprzyzwoitego i nieodpowiedzialnego zachowania jednego z pupilów szefa MON. Po raz kolejny okazałoby się, że Antoni Macierewicz traktował resort obrony jako swoje prywatne dominium, w którym jego ulubieńcom nie ma prawa stać się żadna krzywda.

Z pewnością będziemy tę sprawę pilnie śledzić.

Źródło: Fakt/Twitter

fot. flickr/EU2016

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie