Od rana ruszył 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fundacji Jurka Owsiaka, która od ponad ćwierć wieku zaopatruje polską służbę zdrowia w najnowocześniejszy sprzęt dla noworodków (w ostatnich latach także seniorów) oraz prowadzi dziesiątki programów medycznych i edukacyjnych m.in. w zakresie walki z cukrzycą czy technik pierwszej pomocy. Co roku, w drugą niedzielę stycznia odbywa się wielka, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, której celem jest kwesta pieniędzy na cele statutowe fundacji przy udziale tysięcy wolontariuszy i osobistości medialnych.
Jak co roku do akcji włączyło się także szereg sponsorów instytucjonalnych, którzy na różne sposoby łączą okazję do wydawania pieniędzy na reklamę z olbrzymim wsparciem finansowym dla fundacji. W tym roku największym takim podmiotem jest sieć komórkowa Play, która została strategicznym medialnym partnerem Finału ale i będzie płacić za każdą osobę, która skorzysta z serwisu livestreamingowego pod adresem playdlawosp.pl
Od lat równie popularnym sposobem zasilenia konta WOŚP bez wychodzenia z domu jest wykorzystanie specjalnej oferty firmy Master Card, która wydaje karty płatnicze i kredytowe. Za każdy pierwszy wpis każdego użytkownik Twittera, który w dniu finału umieści hashtag #MasterCardGrazWOSP lub #MasterCardGrazWOŚP firma zapłaci na konto fundacji 5 zł.
To dziś gramy dla Orkiestry! Pierwszy tweet lub retweet z #MastercardGrazWOŚP to 5 zł dla @fundacjawosp. Podaj dalej! 🙂
Regulamin akcji: https://t.co/GSAb0VgVhU pic.twitter.com/lyveKEEMHV— Mastercard Polska (@MastercardPL) January 14, 2018
Nic więc dziwnego, że serwis został wręcz zalany wpisami o wspomnianej treści. Pierwsze pojawiły się już kilka chwil po północy. Trudno się użytkownikom dziwić – w końcu dzięki akcji Master Card pomaganie dzieciom stało się naprawdę łatwe.
Okazuje się jednak, że w sieci pojawił się błąd, być może sprowokowany ale z pewnością powielony przez środowisko przeciwników WOŚP, które postanowiło znacznie utrudnić proces wspierania fundacji Jurka Owsiaka w opisany powyżej sposób.
Proszę uważajcie na to, co podpowiada TT. Strollowano już akcję
Masterd Card Graz WOSP – to fejk.
(Litera D na końcu master)
Bądźmy czujni.#MastercardGrazWOSP pic.twitter.com/mGPnVomg2p— Pani Magda (@Magda_Pani) January 14, 2018
Nieuważni użytkownicy Twittera, którzy wpisując znaczek # oczekują podpowiedzi dalszej treści popularnych dziś hashtagów mogą wpaść w pułapkę błędnego hashtaga, z pozornie niezauważalną literką “d” w treści, która nie będzie mogła zostać uznana przez Master Card jako zgodna z zapisami regulaminu i nie będzie skutkowała wpłatą pieniędzy na WOŚP.
Jeśli więc chcieliście dziś pomóc Wielkiej Orkiestrze w tej sposób i skorzystaliście z podpowiedzi serwisu społecznościowego co do treści właściwego hashtaga, dla pewności zróbcie to jeszcze raz zwracając uwagę, by treść była poprawna.
(Aktualizacja)
Na pocieszenie, z informacji płynących od organizatorów akcji wynika, że prawdopodobnie nie zwrócą uwagi na literówkę i ostatecznie wpisy także z błędnym hashtagiem zostaną uznane za prawidłowe.
fot. Ralf Lotys
POLUB NAS NA FACEBOOKU
[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU