Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński postawiony od ścianą. Chodzi o likwidację TVP info

tvp info

Koalicja Obywatelska chce z przytupem wejść w rok wyborczy. Do Sejmu wpłynął obywatelski projekt ustawy dotyczący TVP Info.

Gdy Rafał Trzaskowski startował z kampanią prezydencką, pierwszym zgłoszonym przez niego postulatem była likwidacja TVP Info. Prezydent Warszawy nazywał prorządowy kanał informacyjny “gniazdem nienawiści” oraz “fabryką kłamstwa i manipulacji”. Inicjatywa była mocnym uderzeniem, które wywołało niemałe poruszenie w prorzadowych mediach.

Gdy Donald Tusk wrócił do krajowej polityki w mediach pojawiły się informacje, że obywatelski projekt ustawy idzie w odstawkę, bo nie ma potencjału politycznego. Być może chodziło tylko o dobranie dobrego momentu politycznego na powrót do tematu. Rok temu rzeczywiście uruchamianie tego projektu nie miało większego sensu. Okoliczności się zmieniły, bowiem media publiczne mają dodatkowo otrzymać 700 mln zł rządowej dotacji. W sumie 2,7 mld zł.

Wczoraj ukazał się sondaż pracowni Kantar zrealizowany na zlecenie “Faktów” TVN i TVN24. Pytanie dotyczyło wzrostu finansowania telewizji publicznej o 700 mln. Wynik badania jest miażdżący dla partii władzy. Aż 68 proc. respondentów ocenia źle decyzję o dodatkowych środkach. Dobrze tylko 22 proc., a zdania na ten temat nie ma 10 proc. ankietowanych.

Wraca likwidacja “gniazda nienawiści”

Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej poinformował, że  w Sejmie został złożony obywatelski projekt ustawy o likwidacji TVP Info i zniesieniu abonamentu telewizyjnego.

Zebraliśmy podpisy już dawno. Potem była pandemia, wojna w Ukrainie. Były inne priorytety. Ale teraz, gdy PiS prawie trzy miliardy złotych chce przeznaczyć na propagandę, bo zbliżają się wybory, nadszedł czas, by nadać bieg tej inicjatywnie. I dlatego podpisy zostały dziś złożone w kancelarii Sejmu – powiedział w piątek.

Jak przypomina “Gazeta Wyborcza”, projekty ustaw zgłaszane przez kluby opozycyjne z  zasady lądują w sejmowej “zamrażarce” marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Natomiast z obywatelskimi projektami ustaw sprawa wygląda inaczej. W ciągu 14 dni od przyjęcia zawiadomienia o złożeniu projektu wraz z podpisami, marszałek Sejmu musi skierować go do rozpatrzenia przez Sejm. Kolejne posiedzenie Sejmu odbędzie się w dniach 12 i 13 stycznia.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie