Była posłanka i obecna sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz nie przestaje szokować. Głównie za sprawą swoich tweetów. Atakowała w nim UE.
Pawłowicz nie gryzie się w… palce
Pawłowicz od paru lat mniej pojawia się w tradycyjnych mediach, jest za to bardzo aktywna na Twitterze. Teraz inspiracją dla jej wpisu był tweet europosła Jacka Saryusza-Wolskiego, który napisał, że “4 stowarzyszenia sędziowskie z UE, działając zgodnie z oczekiwaniami kasty, pozywają Radę UE przed TSUE, domagając się anulowania decyzji Rady o zatwierdzeniu polskiego KPO”.
Pawłowicz najwyraźniej nie potrafi się pohamować. Ciągnąc myśl eurodeputowanego napisała: “Czyli władze w Polsce, za pośrednictwem wrogich jej struktur Unii Europejskiej, szczególnie TSUE, może obalić byle przydrożny, obwoźny związek hodowców tulipanów lub kasta anarchistów…?”
“Czyli w UE polski suweren już się nie liczy…”
– dodała.
Czyli władze w PL,za POŚREDNICTWEM wrogich jej struktur UE,szczeg.TSUE,może obalić już byle przydrożny,obwoźny związek hodowców tulipanów lub kasta anarchistów..?
Czyli w UE polski Suweren już się nie liczy.. https://t.co/GPafL1hILc— Krystyna Pawłowicz (@KrystPawlowicz) August 29, 2022
Była posłanka PiS chce zmian w prawie
To nie pierwszy tego typu tweet byłej posłanki. W ostatnim czasie sugerowała coś o wiele bardziej radykalnego. Apelowała bowiem, by władze Polski wprowadziły zmianę w prawie. Jak wskazała “nielojalność, zdrada interesów, (…) antypolskie złośliwe głosowania” w Parlamencie Europejskim nie są dziś karane prawnie. I właśnie to w jej oczach powinno się szybko zmienić. Innymi słowy, Pawłowicz chce ograniczyć niezależność polskich europosłów, którzy, jak uważa, powinni zawsze głosować po linii PiS-u (oczywiście sędzia TK do opisania tego pomysłu używa innych wyrazów, ale pomysł sprowadza się właśnie do tego).
Warto też zastanowić się, czy zachowania samej Pawłowicz nie powinny być karane. Cyklicznie obniża ona wiarygodność TK, pokazując swoimi tweetami, że w praktyce jest czynnym politykiem, a nie bezstronnym członkiem władzy sądowniczej. W jej postach roi się od – nierzadko żałosnych w swojej formie – ataków na opozycję i UE. Może warto więc pomyśleć o zmianie w prawie, która karałaby członków TK za tego typu zachowania?
Źródło: Twitter
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU