Przypomnijmy, że na początku listopada dyrektor Elektrowni Turów na Jasnej Górze zawierzył zakład Maryi. Mówił przy tym o “zniewoleniach demonicznych“. W uroczystości tej, jak ujawniła “Gazeta Wyborcza”, wzięli udział politycy PiS i Solidarnej Polski. Z całej sytuacji szydził Radosław Sikorski.
Sikorski kpi z polityków PiS
W uroczystościach brali udział politycy Solidarnej Polski, w tym europosłanka Beata Kempa, wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik i poseł Janusz Kowalski czy związany z PiS burmistrz Bogatyni Wojciech Dobrołowicz.
“Uczestnicy pielgrzymki modlili się w intencji pomyślnego rozwiązania sporu wokół kopalni w Turowie” – pisała na Twitterze Beata Kempa.
“Niepokalane serce Maryi, królowo Polski, roztocz swoją władzę, władne panowanie nad twoim już zakładem, elektrownią Turów. Niech za twoim natchnieniem i wstawiennictwem rozwija się na chwałę Boga, Kościoła i ojczyzny” – tymi słowami dyrektor elektrowni Turów zawierzył zaś swój zakład siłom boskim.
Na to wszystko zareagował Sikorski.
“Ja bym nie wykluczał, że w sprawie Turowa rząd jest ofiarą zniewolenia demonicznego. Bo inaczej jego nieporadność trudno wytłumaczyć. Czy nie mógłby pomóc ten egzorcysta, który doi Fundusz Sprawiedliwości?” – ironizował na Twitterze były szef polskiej dyplomacji.
https://twitter.com/sikorskiradek/status/1464542103904702473?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1464542103904702473%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwiadomosci.gazeta.pl%2Fwiadomosci%2F711488327851731turow-zawierzony-matce-boskiej-sikorski-reaguje-rzad-ofiara.html
Kłopoty Turowa
Konflikt polsko-czeski wokół Turowa trwa. W połowie listopada rzeczniczka czeskiego resortu środowiska Petra Roubiczkova przekazała Polskiemu Radiu, że złożona propozycja strony polskiej nie jest możliwa do przyjęcia przez obecne kierownictwo resortów środowiska, spraw zagranicznych i kraju libereckiego. Nie podała jednak szczegółów.
Polska ma nadal obowiązek płacić kary finansowe do unijnego budżetu do czasu zastosowania się do postanowienia lub do czasu wydania ostatecznego wyroku przez TSUE. Pierwsza rozprawa w unijnym Trybunale odbyło się we wtorek 9 listopada.
Źródło: Twitter, gazeta.pl
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU