Polityka i Społeczeństwo

Polacy podzieleni ws. obowiązkowych szczepień [SONDAŻ]

Czy szczepienia na Covid-19 powinny być w Polsce obowiązkowe? Na takie pytanie odpowiadali ankietowani w sondażu SW Research.

Rada Medyczna akceptuje dopuszczenie trzeciej dawki szczepienia dla osób z zaburzeniami odporności – trzecie szczepienie nie wcześniej niż 28 dni po zakończeniu cyklu szczepień – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia podkreślił, że kwalifikacja do szczepienia będzie miała charakter indywidualny – To nie jest mechanizm. Tutaj musi być konsultacja lekarska i w najbliższym czasie. Myślę, że zrobimy to od 1 września – mówił minister.

Pracownia SW Research na zlecenie “Rzeczpospolitej’ zapytała ankietowanych o obowiązkowe szczepienia – Czy Pani/Pana zdaniem szczepienia na COVID-19 powinny być w Polsce obowiązkowe? – brzmiało pytanie.

17,9 proc. respondentów na tak zadane pytanie odpowiedziało: “Tak, tylko dla dorosłych”, 24,7 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź: “Tak, dla dorosłych i dzieci”. Łącznie daje to 42,6 proc. Odpowiedzi “Nie” udzieliło 42,8 proc. respondentów, a Zdania w tej sprawie nie ma 14,6 proc. pytanych. Wynik ankiety pokazuje praktycznie podział pół na pół.

Obowiązkowemu szczepieniu w jakiejkolwiek formie częściej sprzeciwiają się kobiety (46%) niż mężczyźni (40%). Pomysłu wprowadzenia obligatoryjnych szczepień nie popiera częściej niż  co drugi respondent w wieku od 25 do 34 lat. Biorąc pod uwagę wielkość miejsca zamieszkania największy odsetek przeciwników obowiązkowego szczepienia mieszka w miastach liczących od 20 tys. do 99 tys. osób – komentuje wyniki Piotr Zimolzak – wiceprezes zarządu agencji badawczej SW Research.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie