SW Research na zlecenie “Rzeczpospolitej” zapytał ankietowanych, czy Elżbieta Witek powinna stracić stanowisko. Wynik badania jest jednoznaczny.
W tym tygodniu pracownia IBRiS na zlecenie Onetu przeprowadziła, badanie zaufania do polityków. Sondaż został wykonany w dniach 13-14 sierpnia, wiec burzliwe obrady z 11 sierpnia załapały się na badanie. Według oceny prawników, Elżbieta Witek bezprawnie zarządziła reasumpcję przegranego przez PiS głosowania w sprawie odroczenia obrad Sejmu do 2 września. Później przegłosowano “lex TVN”. Według konstytucjonalistów, wszystkie ustawy jakie zostały przegłosowane po reasumpcji są uchwalone w niekonstytucyjnym trybie.
W badaniu IBRiS-u najwięcej ocen negatywnych przybyło marszałek Sejmu Elżbiecie Witek, która zanotowała wzrost nieufności o 11,7 pkt proc. – Choć poziom zaufania do niej nie uległ zauważalnej zmianie, to nieufność wobec niej wzrosła z 35,7 do 47,4 proc. W ciągu miesiąca stała się bowiem dużo bardziej rozpoznawalna. W lipcu nie znało jej 24,4 proc. badanych. Teraz odpowiedzi “nie znam” udzieliło 12,9 proc. osób– pisał Onet.pl
SW Research na zlecenie “Rzeczpospolitej” zapytał ankietowanych, czy Elżbieta Witek powinna stracić stanowisko. Na tak zadane pytanie 50,2 proc. uczestników sondażu odpowiedziało “tak”. 20,1 proc. respondentów odpowiedziało “nie”, 29,7 proc. nie ma zdania w tej kwestii.
Zmianę na stanowisku marszałka częściej popierają mężczyźni (54 proc.) niż kobiety (47 proc.). Odsetek badanych uważających, że Elżbieta Witek powinna utracić stanowisko rośnie wraz z wiekiem respondentów (41 proc. wśród osób najmłodszych, 54 proc. wśród najstarszych) – komentuje wyniki badania Adam Jastrzębski, Senior Project Manager w SW Research.
Źródło: Rzeczpospolita.pl
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU