Polityka i Społeczeństwo

Suski nie odpuszcza Lex TVN? Jego tajemnicza wizyta w KRRiT pod lupą polityków opozycji. “Może być wywierana presja”

Marek Suski odbył w czwartek bliżej niesprecyzowaną wizytę w KRRiT. Michał Szczerba i Dariusz Joński domagają się wyjaśnień.

Marek Suski został w czwartek zarejestrowany przez kamery telewizyjne, jak wizytował Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Poseł pojawił się tam w momencie, gdy zajmowano się koncesją dla TVN24. W programie “Newsroom” emitowanym na stronie Wirtualnej Polski, został zapytany, co go skłoniło do pojawienia się w siedzibie KRRiT.

– Rozmawialiśmy na temat propozycji KRRiT do tzw. ustawy medialnej. Rada ma uwagi i propozycje dotyczące okresów przejściowych, rozmawiałem o tym z panią Elżbietą Więcławską-Sauk – powiedział w programie.

To jednak nie są wystarczające tłumaczenia dla Michała Szczerby i Dariusza Jońskiego z Koalicji Obywatelskiej. Parlamentarzyści postanawiają przeprowadzić kontrolę w siedzibie Rady. Wirtualna Polska poznała treść pisma skierowanego do Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego KRRiT.

Szczerba i Joński domagają się przede wszystkim wskazania podstawy prawnej, w oparciu o którą Marek Suski chwytał za klamki w siedzibie KRRiT. Pytają również czy był zaproszony, a jak tak, to przez kogo.

– Czy sporządzony protokół z posiedzenia KRRiT? Czy odnotowano ewentualny fakt obecności posła w protokole posiedzenia? Czy posiedzenie było nagrywane? Czy obecność posła i treść rozmowy z nim była przedstawiana na posiedzeniu KRRiT, przez kogo i czy znalazła się w protokole posiedzenia? – czytamy w piśmie.

Posłowie pytają, czy Suski zawitał do KRRiT w innych terminach w 2021 r. Na końcu chcą się dowiedzieć od przewodniczącego, czy otrzymał od członków KRRiT lub pracowników biura informacje o wywieraniu presji “lub wpływu na działania lub decyzje w związku z przyznaniem koncesji dla TVN24”.

– Uważamy, że na członków KRRiT może być wywierana presja w związku z “Lex TVN”. A żaden wysłannik polityczny PiS, jak Marek Suski, nie powinien wpływać na decyzje Rady. To niedopuszczalne. Przypominamy, że za podejmowane decyzje przewodniczącemu i członkom KRRiT grozi odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu – mówią w rozmowie z Wirtualną Polska.

Źródło: WP.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie