Polityka i Społeczeństwo

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 34. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Maile, maile, maile. W tym tygodniu okazało się, że Mateusz Morawiecki nie ma zaufania do TVP. Lidia Staroń nie będzie Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

Żenady

Miejsce 3

Andrzej Duda

Andrzej Duda wziął udział w międzynarodowej konferencji GLOBSEC w Bratysławie i wprawił w osłupienie opinię publiczną. Prezydent, zastanawiając się nad sytuacją epidemiczną w Polsce, zabrzmiał jak rasowy antyszczepionkowiec – Jeżeli liczba zachorowań w Polsce spadła w tej chwili do takiego poziomu dziennie jak notowaliśmy dokładnie rok temu, to czy rzeczywiście możemy się cieszyć, że jest to efekt szczepienia, czy to efekt tego, że mamy takie warunki pogodowe, taka jest pora roku? W zeszłym roku nie mieliśmy szczepionki, a przypadków było tyle samo – palnął Andrzej Duda. Po roku pandemii prezydent Andrzej Duda udowadnia i to na forum międzynarodowym, że kompletnie nie interesował się szalejącą w Polsce epidemią. Dr Paweł Grzesiowski zdemolował sposób myślenia głowy państwa. W Brazylii i Indiach koronawirus dziesiątkuje populację, a jak powszechnie wiadomo, od zawsze panują tam mrozy.

Miejsce 2

Podwyżki cen prądu

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) przyjrzała się działalności zlikwidowanego Ministerstwa Energii. Kontrolerzy w swoim raporcie zmiażdżyli rząd za podwyżki cen prądu. Według ustaleń pokontrolnych minister Krzysztof Tchórzewski nie zapobiegł skokowemu wzrostowi cen prądu. Rząd w tej sprawie okazał się całkowicie niezaradny – grzmią w raporcie kontrolerzy. Zamrożenie cen prądu w roku wyborczym mogło się przyczynić do dobrego wyniku Zjednoczonej Prawicy.

Miejsce 1

Wojsko na Strajk Kobiet

Hakerzy, którzy rzekomo włamali się na pocztę Michała Dworczyka, udostępnili w sieci treść maila, w którym prowadzone są rozważania na temat użycia wojska w czasie Strajku Kobiet. Mail został wysłany 27 października. Jest to informacja mrożąca krew żyłach. Strona rządowa cały czas powtarza, że treść korespondencji może być fałszowana lub modyfikowana. Tylko akurat w przypadku tej informacji, przekaz mówiący o możliwości sfałszowania tego maila, może być – delikatnie mówiąc – daleki od prawdy. 3 grudnia ubiegłego roku, “Dziennik Gazeta Prawna” napisał o pomyśle wysłania na Strajk Kobiet żołnierzy Obrony Terytorialnej. Ostatecznie ta opcja upadła, jako zbyt kontrowersyjna.

Antyżenady

Miejsce 3

Parada Równości

W sobotę ulicami Warszawy przeszła Parada Równości pod patronatem Rafała Trzaskowskiego – Witam Warszawę kolorową, uśmiechniętą. Warszawę tolerancyjną. Parada to święto całej społeczności LGBT+, ale to również święto wszystkich, którzy są tolerancyjni. Wszystkich, którzy są uśmiechnięci. Wszystkich, którzy patrzą w przyszłość. Wszystkich, którzy chcą, aby Warszawa była dla wszystkich – mówił prezydent Warszawy do uczestniczek i uczestników. Rafał Trzaskowski po raz drugi udzielił patronatu Paradzie. Hanna Gronkiewicz-Waltz przez trzy kadencje, nie zrobiła tego ani razu.

Miejsce 2

Lidia Staroń

Lidia Staroń, wystawiona przez Prawo i Sprawiedliwość jako kandydatka na funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich, przeszła pomyślnie głosowanie w Sejmie. Dość szybko trafiła na senacką wokandę i po kompromitującym wystąpieniu, pożegnała się z marzeniami. Za jej kandydaturą opowiedziało się 45 senatorów, przeciw było 51 osób, a trzy osoby wstrzymały się od głosu. Według nieoficjalnych informacji, Staroń padła ofiarą rozgrywki prowadzonej przez Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem. Kaczyński chciał się policzyć w Sejmie przy tym głosowaniu, a w Senacie kandydatka została storpedowana.

Miejsce 1

Morawiecki nie ufa TVP

Maile zdominowały ten tydzień, ale jest wśród nich taki, po którym pojawia się uśmiech na ustach. Serwis Telegram opublikował rzekomą rozmowę między przedstawicielami polskiego rządu. Korespondencja była prowadzona na temat dostępności respiratorów i sytuacji w Niemczech. Gdy premier Mateusz Morawiecki otrzymał link do artykułu na portalu tvp.info z dopiskiem “Gmyz dzisiaj o tym mówił z Berlina”, odpisał – :)))Poproszę o inne źródło. Miliardy złotych idą na propagandę TVP, ale premier i tak pewnie czyta “Wyborczą”.

W tym tygodniu media obiegł news o powrocie Donalda Tuska na fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. W środę rzekomo mają zapaść ostateczne decyzje w tej sprawie, ale informacja o powrocie Tuska, podana przez dwie gazety, okazała się mocno odbiegająca od rzeczywistości. Temat żył kilka godzin, ale i tak czekamy na 23 czerwca. Maile? Pewnie będzie kolejna porcja korespondencji wykradzionej ze skrzynki Michała Dworczyka. Niektórzy ostrzą sobie zęby na wątek obyczajowy, który może wypłynąć na światło dzienne. Być może pojawią się pierwsze doniesienia o prowadzonych konsultacjach w temacie wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Tydzień bez Jarosława Gowina jest tygodniem straconym, więc i w tym tygodniu będą informacje o rozszarpywaniu mu partii.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie