Polityka i Społeczeństwo

12 listopada wolny od pracy. Internauci mają zabawną teorię, z jaką rocznicą jest to związane

Wyszło szydło z worka. Opłata paliwowa miała przykryć...
fot. Shutterstock/Marek Szandurski

Wystarczył zaledwie jeden dzień od wniesienia projektu ustawy do Sejmu, by większość przegłosowała ustawę o Święcie Narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach tego hucznego świętowania, władza postanowiła pomóc “prawdziwym Polakom” świętować tak, jak lubią najbardziej, czyli na umór, bez ograniczeń i bez martwienia się o kaca kolejnego dnia, czy o konieczność wzięcia tzw. “UŻ-etki”, czyli urlopu na żądanie. 12 listopada 2018 roku będzie bowiem dniem wolnym od pracy. Oficjalny powód tej szczodrości państwa jest oczywiście inny

“Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj od 10 do 12 listopada 2018 roku” – czytamy w projekcie ustawy.

Oburzenia podczas debaty nie krył m.in. Ryszard Petru – Czy to jest wiejskie wesele, że to ma tydzień trwać? Czy jest kraj na świecie, który buduje swoje bogactwo, świętując czy pracując? Nie ma pieniędzy dla niepełnosprawnych a jest na świętowanie? – mówił polityk w Sejmie.

Szybko okazało się, że dzień po Święcie Niepodległości owszem będzie wolny od pracy, jednak nie dla wszystkich. Do pracy normalnie pójdzie sektor handlowy, a na mocy dodatkowej poprawki, która została przegłosowana wczoraj w Sejmie, także publiczne szpitale i apteki. Za ustawą głosowała większość sejmowa, przeciw byli posłowie opozycji.

Jeden z internautów postanowił zajrzeć do kalendarza i sprawdzić, co takiego moglibyśmy świętować 12 listopada. Okazało się, że to właśnie tego dnia 1962 roku odbyła się premiera filmu przygodowego “O dwóch takich, co ukradli Księżyc” w reżyserii Jana Batorego.

Choć oczywiście trudno uwierzyć, by 56 rocznica debiutu kinowego braci Kaczyńskich w roli Jacka i Placka była prawdziwą przyczyną ustanowienia dnia następującego po Święcie Niepodległości dniem wolnym, to jednak zbieg okoliczności jest jednak niebywały.

fot. Shutterstock/Marek Szandurski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

blok 1

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie