Pojawiła się pierwsza oficjalna reakcja polityczna na trwający protest mediów. Jeden z koalicjantów pisze o swoim “niepokoju”.
Jeszcze o 4 nad ranem można było coś przeczytać na portalach internetowych i zobaczyć powtórki programów w telewizjach informacyjnych. Potem w ciągu 30 minut zapadła ciemność pomimo zbliżającego się poranka. Rzeczywistość medialna o 4:45 nad ranem już tak wyglądała – Strony Onetu, Radia Zet, TVN24, TOK FM, Interii, Wyborczej, Newsweeka, RMF-u czy Faktu wyłączone.
Strony Onetu, Radia Zet, TVN24, TOK FM, Interii, Wyborczej, Newsweeka, RMF-u czy Faktu wyłączone. Chyba włączę sobie jakąś grę, bo o tej porze jeszcze nie jestem w stanie zajrzeć do Karnowskich lub na stronę TVP Info. pic.twitter.com/qj8EqRJSz6
— BWiciński (@BWicinski) February 10, 2021
Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy. Dzisiaj jednak nie przeczytasz tu żadnych treści. Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat bez niezależnych mediów. Ruszyła akcja Media bez wyboru. Przeczytaj nasz list otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej. Dla nas najważniejsze jest, abyś TY miał wybór. Dziękujemy użytkownikom i partnerom handlowym za zrozumienie i wsparcie – można przeczytać np. na stronie Onet.pl. Podobne komunikaty są wyświetlane w telewizji.
Mrok informacyjny będzie nam towarzyszył do jutra. Władza chce wykręcić ręce niezależnym mediom i wdeptać je w ziemię. Ponadprogramowa zuchwałość władzy, przypominająca kubańskich pięściarzy z czasów Fidela Castro, wyznających zasadę “ani kroku wstecz”, doprowadziła wolne media do protestu o którym będą pisały światowe media.
Pierwsze zagraniczne reakcje już się pojawiły. Bix Aliu, charge d’affaires ambasady USA napisał na Twitterze – Wolne media są kamieniem węgielnym demokracji. Stany Zjednoczone będą zawsze bronić niezależności mediów.
Wolne media są kamieniem węgielnym demokracji. Stany Zjednoczone będą zawsze bronić niezależności mediów.
— Bix Aliu (@USAmbPoland) February 10, 2021
Pojawiły się także sygnały płynące od koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości na temat podatku od mediów – “nic nie wiedzieliśmy”, “nie znamy projektu”, “nie był z nami konsultowany”, “niech premier się tłumaczy” – pisze Michał Wróblewski z Witrualnej Polski. Porozumienie Jarosława Gowina, zdecydowało się na opublikowanie oświadczenia.
Pozrozumienie Jarosława Gowina z niepokojem analizuje projekt nowego podatku od mediów. Projekt ten na żadnym etapie nie był z nami konsultowany. Jednocześnie z uwagą wczytujemy się w głos mediów i obywateli. Finalne stanowisko Porozumienia Jarosława Gowina przedstawi w najbliższych dniach Zarząd partii – czytamy w oświadczeniu.
Tak jak pisałem. Podobny przekaz ze strony polityków SolPolu. https://t.co/GnAt7Eqc21 pic.twitter.com/Ric3zvv6lt
— Michał Wróblewski (@wroblewski_m) February 10, 2021
Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.
POLUB NAS NA FACEBOOKU